Zabieg powiększania biustu

piersiSpośród wszystkich zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną, powiększanie piersi jest zdecydowanie najpopularniejsze. Wynika to z faktu, iż biust jest niesamowicie ważnym elementem urody kobiety. A jak powszechnie wiadomo – Panie pragną być atrakcyjne i perfekcyjne w każdym detalu.

Implanty

Implanty piersiowe to najtrwalsza forma zabiegowa, pozwalająca na dokonanie dowolnej zmiany. Kobieta decydująca się na operację ma do wyboru: kształt (okrągłę lub anatomiczne), rozmiar, formę wypełnienia (silikon lub sól fizjologiczna) oraz rodzaj otoczki implantu.

Zabieg polega na nacięciu (około 40-50mm) pod pachą lub piersią otworu przez który zostanie zaaplikowany implant. Powrót do pełnej sprawności po zabiegu trwa około jednego miesiąca. Efekt ostatetczny można podziwiać po pełnym zagojeniu (około 12 tygodnii).

Koszt operacji oscyluje w granicach 12.000 – 20.000 złotych.

Kwas hialuronowy

Wypełnianie piersi kwasem hialuronowym to zdecydowanie mniej inwazyjne rozwiązanie pozwalające na powiększenie piersi o 1-2 rozmiary. Jednorazowo wpuszcza się około 150-200 mililitrów substancji Macrolane (specjalny żel).

Trwałość zabiegu to około 2-3 lata. Sugeruje się uzupełnianie piersi (po 40-50ml) w kilkumiesięcznych odstępach. Koszt zabiegu to około 10.000 złotych (jednorazowy).

Lipofilling

Lipofilling (lipotransfer) czyli powiększanie piersi własnym tłuszczem to forma zabiegowa, która cieszy się bardzo dużą popularnością, gdyż pozwala modelować całą sylwetkę. Zabieg polega na pobraniu tłuszczu z miejsca w którym występuje jego nadmiar (zazwyczaj: uda, brzuch, lędźwie) oraz wszczepieniu do piersi.

Tłuszcz uzyskany z liposukcji jest odwirowywany. Jego przyswajalność oscyluje w granicach 30-80% zależy od jakości uzyskanego materiału oraz indywidualnych uwarunkowań.

Koszt zabiegu oscyluje w granicach 13.000 złotych. Generalnie im osoba jest szczuplejsza, tym zabieg jest droższy. Wynika to z trudności pozyskania tłuszczu (liposukcja w kilku miejscach).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *