Przyczyny łysienia, a profilaktyka

Wypadanie kosmyków włosów to złośliwy problem wielu ludzi. Łysienie dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Aczkolwiek tylko 25% kobiet jest narażona na tą chorobę. Dlaczego mężczyzn łysienie dopada częściej?

Otóż spowodowane jest to nadmierną produkcją hormonów męskich oraz stresem. Istnieje taki stereotyp, który uważa mężczyzn za mniej silnych psychicznie. Wzmożony stres powoduje szybszą pracę nadnerczy, które z kolei wydzielają więcej hormonu androgenu. Tym samym pojawia się proces łysienia androgenowego. Jego skutki możemy zauważyć głównie na skroniach oraz na czubku głowy. Włosy stają się rzadkie oraz słabe, przez co wypadają. Kobiety są również narażone na działanie hormonów. Zwłaszcza wtedy gdy biorą tabletki antykoncepcyjne lub mają genetyczne wahania w gospodarce hormonalnej.

Przyczyn łysienia możemy także szukać u podnóża zdrowia całego organizmu. Nasze włosy dużo zdradzają o naszej osobie. Nie tylko wskazują na nasze samopoczucie, zdrowie ale także na sytuacje naszego życia. Zatem, kiedy tylko zauważymy, że zaczynają nam wypadać włosy, warto udać się do lekarza. Być może będzie potrzebny przeszczep włosów.’

Nieprawidłowa pielęgnacja
Przyczyny łysienia związane są także z pielęgnacją włosów. Stosowanie preparatów, które w składzie mają wiele sztucznych substancji także powoduje niszczenie cebulek i struktury włosa.

Stylizacja włosów
Rozczesywanie włosów mokrych lub gęstą szczotką sprawia, że włosy się łamią oraz wpadają. Aby uniknąć sytuacji wypadania włosów, warto używać drewnianych grzebieni z szeroko rozstawionymi ząbkami. Poza tym, unikajmy prostowania, kręcenia i suszenia włosów. Wszystkie zabiegi powodują wysuszenie włosa i jego wypadnięcie.

Nie zapomnijmy, że włosy rosą bardzo wolno. Jest to zaledwie centymetr miesięcznie. Jeśli nie będziemy dbać o włosy, to będziemy musieli szukać informacji pod frazą przeszczep włosów cena i zainwestować w drogi zabieg na porost włosów.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *