Jak zbudować masę mięśniową – krok po kroku

Wielu mężczyzn za cel numer „1” stawia sobie zbudowanie masy mięśniowej. Wszak, to właśnie mężna i atletyczna sylwetka jest domeną atrakcyjności. Nic więc dziwnego w tym, że siłownie pękają w szwach.

Niestety, wielu Panów popełnia wiele błędów. Ćwiczą niepoprawnie technicznie, źle się odżywiają, nie są regularni. Poniżej prezentujemy poradnik „krok po kroku”, który pomoże Ci osiągnąć wymarzone efekty.

Krok pierwszy: Twój cel
Czy wiesz, że ponad połowa niepowodzeń jeśli chodzi o proces budowy masy mięśniowej wynika z niejasno postawionego celu. Tracimy motywację, bo tak naprawdę nie wiemy co czego finalnie dążymy. Postaw cel. Musi on być precyzyjny i jasny.

Krok drugi: Twój plan treningowy
Masz już swój plan treningowy? Czy odpowiada on Twoim predyspozycjom fizycznym? Czy angażuje wszystkie grupy mięśniowe?

Bardzo częstym błędem jest omijanie „nieprzyjemnych” partii mięśniowych. To ogromny błąd. Pomijanie, skutkuje niesymetrycznymi przyrostami i ograniczeniem efektywności treningu.

Krok trzeci: poprawne wykonywanie ćwiczeń
Kiedy stworzysz kompletny plan treningowy, koniecznie zaznajom się z prawidłową techniką ćwiczeń. Poproś o radę doświadczoną osobę lub skorzystaj z poradników Video umieszczonych w popularnych serwisach.

Krok czwarty: korzystaj z diety
Dieta to niezwykle ważny element budowy masy mięśniowej. Wszak, musimy dostarczyć dostateczną ilość wartości odżywczych. W przeciwnym wypadku ograniczymy przyrosty (brak materiału budulcowego).

Bilans diety powinien być dostosowany do naszego zapotrzebowania, a sama dieta musi składać się z co najmniej pięciu pełnowartościowych wysiłków, których konsumpcja musi zachodzić regularnie.

Krok piąty: wykorzystaj suplementy diet
Rola suplementacji jest coraz większa. Wykorzystaj suplementy diety w celu zwiększenia efektywności diety i treningu. Pamiętaj jednak, że jest to uzupełnienie jadłospisu, a nie jego podstawa. Szczegółowych porad dotyczących suplementacji udzieli dietetyk.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *