Jak przytyć z szybką przemianą materii?

jedzenie 3Jedną z najczęściej wskazywanych przyczyn niedowagi stanowi zbyt szybka przemiana materii. Jest to problem poważny, ale możliwy do wyleczenia naturalnymi sposobami. Wszak, wystarczy po prostu zmienić nawyki żywieniowe i dostarczać odpowiednio zbilansowane posiłki.

Szybka przemiana materii – co jeść żeby przytyć?

Pełnowartościowa i zbilansowana dieta to priorytet przy budowaniu masy. W przypadku osób, które borykają się z szybką przemianą materii należy przykładać szczególną uwagę do bilansu wartości odżywczych, który powinien być ilorazem wagi ciała (w kilogramach) i 5,5 dla węglowodanów/2 dla białka/0,5 dla tłuszczy. Wynik działania to suma danej wartości odżywczej w gramach.

Istotna jest również liczba posiłków w diecie, która powinna wynosić 5-7. Jest to niezwykle istotne. Organizm bowiem otrzymywać będzie wszelkie materiały (budulcowe, energetyczne, zapasowe) na bieżąco.

Należy pamiętać, by pokarm był najwyższej jakości, tj: węglowodany złożone (pełnoziarniste produkty, grube kasze oraz brązowy ryż), pełnowartościowe białko (drób, ryby oraz nabiał) oraz tłuszcze w zdrowej postaci (oliwa z oliwek).

Szybka przemiana materii – ratunkiem trening?

U osób z szybką przemianą materii zaleca się realizację treningu na masę, co pozwala rozbudować mięśnie i do maksimum wykorzystywać materiał budulcowy (białko), który dostarczamy w diecie.

Trening pozwoli nam również budować masę wysokiej jakości. Oznacza to, że ilość tkanki tłuszczowej nie wzrośnie diametralnie, jak to mogłoby mieć miejsce w przypadku braku realizacji jakichkolwiek ćwiczeń.

Jak powinien wyglądać trening na masę? Przede wszystkim należy oprzeć go na ćwiczeniach wymagających siły i zaangażowania mięśni. Najlepiej realizować go na siłowni, gdyż znajdziemy tam niezbędny sprzęt do ćwiczeń każdej partii mięśniowej. Alternatywnie – można wykonywać ćwiczenia w domu, ale do tego niezbędny będzie podstawowy sprzęt treningowy, taki jak: hantle, drążek oraz ekspander.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *