Jak przytyć w krótkim czasie?

dieta-na-maseSpoglądasz w lustro i chciałbyś poprawić własną sylwetkę? Brakuje Ci kilku kilogramów masy mięśniowej? Świetnie, zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który ma na celu odpowiedzieć na pytanie „Jak przytyć w krótkim czasie?”.

Na początek pragniemy zauważyć, że budowanie masy mięśniowej jest procesem długotrwałym i wymagającym. Podobnie jak w przypadku odchudzania, aby osiągnąć wymarzone efekty potrzeba zarówno diety, jak i ćwiczeń. Chyba, że naszym celem jest wyłącznie zmiana cyferek na wadze.

Jak przytyć w krótkim czasie?

Mało rzeczy można zrobić szybko i dobrze. Dlatego też, sugerujemy zmienić oczekiwania czasowe, bowiem nabranie masy mięśniowej w krótkim czasie jest najzwyczaniej w świecie niemożliwe. 1-2 kilogramy czystej masy mięśniowej to rezultat uchodzący za znakomity.

Jak przytyć? – założenia dietetyczne

Niezwykle ważnym elementem przy budowaniu masy mięśniowej jest zmiana założeń dietetycznych. Dieta powinna być restrykcyjna, obfita i pełnowartościowa. Aby ustalić jakie mamy zapotrzebowanie na wartości odżywcze, wystarczy skorzystać z następujących wzorów na ilość:

  • węglowodanów w diecie (5,5 x Twoja waga)
  • tłuszczy (0,5 x Twoja waga)
  • białko (2 x Twoja waga)

Są to standardowe założenia, które mogą być poddane modyfikacji. Warto wspomnieć, że dieta powinna składać się z minimum 5-6 posiłków, których przyjmowanie musi następować w odstępach 2-3 godzinnych.

Jak przytyć? – ćwiczenia na masę mięśniową

Aktywność fizyczna to niezwykle ważny element w budowaniu masy mięśniowej. Dla osób, które rozpoczynają przygodę z siłownią zalecamy realizację planu wprowadzającego – Full Body Workout (FBW).

FBW angażuje każdą partię mięśniową i zwykle opiera się na ćwiczenia złożonych (na wolnym obciążeniu). Kształtowanie sylwetki zachodzi symetrycznie, co na samym starcie jest jak najbardziej wskazane. Dopiero po kilku miesiącach doświadczenia należy realizować ćwiczenia izolujące daną partię mięśniową.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *