Jak dbać o higienę intymną?

higiena intymnaW dzisiejszych czasach kosmetyki do higieny intymnej pozwalają zadbać o odpowiednie pH w każdym miejscu i czasie. Istnieją jednak złe nawyki, które mogą doprowadzić do swojego rodzaju zaburzenia naturalnej flory bakteryjnej pochwy.

Nie każda kobieta wie jak dbać o higienę intymną. Wiele Pań popełnia proste błędy, które mogą doprowadzać do zaburzeń, podrażnień i infekcji. W dzisiejszej publikacji przedstawiamy szczegółowy poradnik – „jak dbać o higienę intymną?„.

Zachowaj umiar

Pałeczki mleko występujące w pochwie pozwalają zadbać o to, by pH zawsze miało odczyn równy 4,5. To swojego rodzaju bariera dla drobnoustrojów. Jeśli zaczniemy nadmiernie dbać o pochwę, to ta „naturalna” forma ochrony może ulec zniszczeniu, co w konsekwencji doprowadzi do: świądu, opuchlizny, podrążnień i infekcji.

Według wielu lekarzy – nadgorliwe mycie pochwy preparatami do higieny intymnej jest jedną z najczęściej występujących przyczyn infekcji.

Tendencje grzybicze i infekcyjne

Osoby, które mają tendencję do chorób i infekcji o charakterze grzybiczym powinny zwrócić szczególną uwagę na profilaktykę. Przede wszystkim zaleca się:

  • nie stosować chemicznej antykoncepcji dopochwowej
  • nie stosować tamponów
  • silnych detergentów do kąpieli
  • gorących kąpieli

Wszystkie wyżej wymienione czynniki mogą znacząco przyczyniać się do wszelkiego rodzaju podrażnień i infekcji.

Jak dbać o higienę intymną?

Przede wszystkim należy przeprowadzać zabiegi higieniczne 1-2 razy dziennie. W okresie miesiączki można dodatkowo korzystać z husteczek do pielęgnacji intymnej, celem podmycia.

Warto również zrezygnować ze wszelkiego rodzaju gąbek i innych środków myjących wielokrotnego użytku. W takich miejscach bardzo często rozwijają się grzyby.

Nie można również zapominać o bieliznie. Zaleca się nienoszenie stringów. Bieliznę należy wymieniać codziennie. Pod żadnym pozorem nie korzystać dwukrotnie z wkładek, podpasek oraz tamponów.

Pragniemy zauważyć, że środowisko intymne jest niezwykle wrażliwe i jakiekolwiek infekcje rozwijają się bardzo szybko.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *