3 proste sposoby na pozbycie się cellulitu z ud i pośladków

Cellulit to przypadłość, która objawia się grudkami i nierównościami na skórze. Wywoływana jest przez zaburzenia w budowie tkanki tłuszczowej znajdującej się w okolicach skóry właściwej.

Cellulit sam w sobie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia danej jednostki. Jest jednak na tyle nieestetyczne, że niemal każdy, kto go posiada – pragnie jak najszybciej go wyeliminować.

Cellulit – zmora tylko kobiet?
Według szacunków, aż 97% zdiagnozowanych przypadków cellulitu dotyczy kobiet. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tylko kobiety borykają się z tą przypadłością?

Cellulit to przypadłość, której występowanie jest ściśle uwarunkowane przez gospodarkę hormonalną Pań, a konkretniej estrogeny. Panowie, u których diagnozuje się cellulit – borykają się właśnie z nadmiarem tych żeńskich hormonów (zazwyczaj zaburzenia tego typu są wynikiem złej diety – np. konsumpcji genetycznie modyfikowanej żywności).

Cellulit – co przyczynia się do jego występowania?
Poza wspomnianymi zaburzeniami hormonalnymi, cellulit może powstawać na skutek:

 • Palenia papierosów
 • Niewłaściwej diety
 • Siedzącego trybu życia

Ponadto, niekiedy przypadłość ta może być efektem noszenia obcisłych ubrań (ucisk na skórę powoduje zaburzenia w krążeniu krwi, co utrudnia odżywianie skóry).

Jak pozbyć się cellulitu? 3 proste sposoby na skórkę pomarańczową!
Eliminacja cellulitu nie jest niczym trudnym. Ważne jest jednak to, aby obok terapii właściwej, wyeliminować z naszego trybu życia: palenie papierosów, złą dietę. Dodatkowo, na czas leczenia warto również zwiększyć aktywność fizyczną.

 1. Peeling z fusów kawy
  4 łyżeczki fusów z czarnej, mielonej kawy należy wymieszać z dwiema łyżkami oliwy z oliwek. Tak przygotowaną „papkę” wcieramy kolistymi ruchami w okolice zmienione cellulitem.
 2. Naprzemienny prysznic
  Polewanie wodą zimną i ciepłą (na przemian) otwiera i zamyka pory, co poprawia ukrwienie i przyczynia się do poprawy kondycji skóry.
 3. Maseczka z owoców awokado
  Wyciąg z awokado ma mnóstwo pro-zdrowotnych właściwości. Jedną z nich jest pozytywny wpływ na skórę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *