Pryszcze: co robić?

pryszcze co robicPryszcze to defekt o charakterze skórnym, który pojawić się może w każdym miejscu na ciele. Zaskórniki mogą doprowadzić do wystąpienia stanu zapalnego, co w konsekwencji skutkować może trądzikiem.

Pryszcze, czyli kilka słów o prawidłowej pielęgnacji

Jeżeli na Twoim ciele jest miejsce, które wykazuje szczególną tendencję do występowania pryszczy, to powinieneś wiedzieć, że prawidłowa pielęgnacja skóry w tej okolicy jest niemalże konieczna. Nie dość, że ograniczy występowanie zaskórników do minimum, to na dodatek zminimalizuje możliwość wystąpienia stanu zapalnego.

Zaskórniki powstają zawsze tam, gdzie kreowane są dobre warunki do wzrostu. Zbyt duża wilgotność, zanieczyszczenia, pot, zbyt duża ekspansja na słońce – w takich miejscach pryszcze powstają bardzo szybko.

Prawidłowa pielęgnacja skóry polega przede wszystkim na zabiegach higienicznych (mycie płynem/mydłem antybakteryjnym) realizowanych z odpowiednią częstotliwością (minimum kilka razy dziennie) oraz odżywianiu skóry (nawilżanie, dostarczenie niezbędnych minerałów i witamin celem utrzymania prawidłowej kondycji skóry).

Pryszcze – jak usuwać? Co robić?

Jeśli doszło do wystąpienia wyprysków na Twoim ciele to pamiętaj: nigdy nie wyciskaj. Może doprowadzić to do rozsiania i wystąpienia stanów zapalnych, co w konsekwencji oznaczać będzie trądzik. Ten z kolei w leczeniu jest znacznie bardziej wymagający, aniżeli pojedyncze wypryski.

Medycyna oferuje kilka rozwiązań usuwania pryszczy. Do najpopularniejszych należą produkty farmaceutyczne, tj: tabletki oraz kremy na pryszcze. Ostatnimi czasy szczególnym zainteresowaniem cieszą się wyroby takich marek jak Visaxinum, czy też Nonacne.

Alternatywnym rozwiązaniem są domowe sposoby. Przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie wykorzystują działanie antybakteryjne i antyzapalne takich produktów jak miód, drożdże, czosnek i wiele wiele innych. Skuteczność takowych rozwiązań nie jest wcale niższa, aniżeli produktów o charakterze farmaceutycznym.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *