Powiększenie prącia

erekcjaMężczyźni bardzo często uważają, że wielkość penisa ma wpływa na poziom satysfakcji partnerki. Czy taka teza jest bliska prawdy? Czy powiększenie prącia to zabieg, który faktycznie zwiększy satysfakcję partnerki?

O tym czy rozmiar ma znaczenie dyskutowano wielokrotnie. Przeprowadzono nawet szczegółowe badania na ten temat, z których wynika, iż tylko co piąta kobieta zwraca uwagę na wielkość penisa. Niemal 80% Pań uważa, że rozmiar penisa nie ma żadnego znaczenia. Podobnego zdania są seksuolodzy. Potwierdzeniem tej tezy może być chociażby fakt, iż głębokość pochwy to ledwie 10 centymetrów (niespełna 2/3 średniej wielkości członka).

Mimo, że badania są raczej „sprzyjające”, to mężczyźni i tak bardzo ochoczo wypowiadają się na temat zabiegów powiększania penisa. Czy faktycznie warto powiększyć prącie?

Powiększenie prącia

Niezadowolenie z rozmiarów penisa wykazuje aż 40% Panów. Jednakże, tylko 5-7% mężczyzn decyduje się na powiększenie swojego penisa. Wynika to z faktu, iż zabiegi tego typu nie należą do najtańszych. Ponadto, nie każdy mężczyzna jest na tyle zdecydowany by ingerować w swoje ciało.

Powiększanie penisa to zabieg, który można wykonać różnymi metodami. Począwszy od tych najbardziej inwazyjnych jak zabiegi chirurgiczne (nacięcie więzadeł wieszadłowych), poprzez zabiegi medycyny estetycznej (aplikacja kwasu hialuronowego), a skończywszy na naturalnych metodach (ćwiczeniach rozciągających oraz suplementach diet). Z zasady – im bardziej inwazyjny zabieg, tym lepsze efekty można osiągnąć.

Seksuolodzy zabieg powiększania penisa zalecają realizować dopiero wtedy, gdy istnieje problem z punktu widzenia medycyny, czyli wówczas gdy wielkość penisa w wzwodzie jest mniejsza niż 8 centymetrów (tzw. przypadłość mikropenisa).

Optymalny rozmiar penisa (według badań naukowców z uniwerystetu w Kalifornii) to 16 centymetrów w długości (podczas wzwodu) i 12,2 centymetrów (w obwodzie). Co ciekawe, optymalna długość jest mniejsza, niż średnia długość penisa Polaków (17,6 cm).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *