Jak schudnąć w 5 dni?

jak schudnąćChoć wielu może wydawać się to nierealne – odchudzanie w 5 dni jest możliwe. Przy odpowiednim zaangażowaniu i dyscyplinie można osiągnąć zaskakująco dobre rezultaty.

Jak schudnąć w 5 dni?

Odchudzanie określane jest jako długotrwałe, wymagające i niełatwe. Jak zatem uporać się z problemem w ciągu pięciu dób? Oczywistym jest, że nie każdą nadwagę da się zniwelować w ciągu tak krótkiego czasu.

Przez pięć dni można znacząco poprawić swoją sylwetkę, ale niewiele będzie miało to wspólnego z faktycznym spaleniem tkanki tłuszczowej. Uzyskamy optyczny efekt poprawy, ale tkanka tłuszczowa utrzyma się na podobnym poziomie.

Wybór diety

Odchudzanie w ciągu tak krótkiego czasu jest specyficzne. Powinniśmy wybrać dietę, której bilans kaloryczny jest znacząco obniżony (np. 1000Kcal). Pragniemy jednak zauważyć, że diety głodówkowe mogą nieść za sobą osłabienie organizmu i inne skutki uboczne, dlatego też nie jesteśmy zwolennikami takich rozwiązań.

Wybór treningu

Przez okres pięciu dni bardzo trudno zmusić organizm do mocnych zmian. Dlatego też alternatywą dla treningu powinna być sauna, która pozwoli wylać z nas wiele potu.

Dodatkowo, sugerujemy realizację ćwiczeń ogólnorozwojowych, takich jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. W ten sposób nasze ciało zostanie pozytywnie odświeżone, co poprawi jego ogólną kondycję. Należy mieć na uwadze, że treningi powinny trwać minimum kilkadziesiąt minut i być dla nas prawdziwym wyzwaniem.

5 dni, a co dalej?

Warto pamiętać, że pięciodniowy cykl odchudzania przebiega zupełnie inaczej. O ile przez pięć dób wytrzymamy z głodówkami i treningiem na najwyższych obrotach, o tyle w przypadku kilkumiesięcznych zmagań – nie ma takiej fizycznej możliwości.

Po pięciu dniach ostrych zmagań sugerujemy przejść na zbilansowaną dietę (z niewielkim ujemnym bilansem kalorycznym) i realizować plan treningowy (3-4 dni treningowe). Przy odpowiednim doborze ćwiczeń i posiłków istnieje możliwość faktycznego spalania tkanki tłuszczowej w ilości równej około 1-2kg miesięcznie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *