Czy aerobik jest skuteczny na odchudzanie?

Nadwaga to problem, którego skala jest przeogromna. Wynika przede wszystkim z siedzącego trybu życia oraz nieodpowiedniego odżywiania. Jej pozbycie się nie należy do rzeczy łatwych. Nie mniej jednak, przy odpowiednim zaangażowaniu i samodyscyplinie można redukować nawet kilka kilogramów na miesiąc.

Jedną z form treningowych, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem jest aerobik. Ćwiczenia o takim charakterze są niezwykle efektywne, czego dowodem są liczne badania i testy.

Aerobik to pojęcie znane od blisko 60 lat. W latach 60. Ubiegłego wieku Kenneth Cooper opracował pierwszy aerobowy plan ćwiczeń, który miał stanowić trening dla astronautów (Cooper był amerykańskim lekarzem N.A.S.A). Z czasem formy aerobowe przybierały coraz różniejszy kształt. Dzisiaj poprzez pojęcie aerobiku rozumie się naprawdę wiele rozmaitych form ćwiczeń, w tym: bieganie, jazdę na rowerze, aqua-fitness, czy taniec.

Aerobik jako najskuteczniejsza forma odchudzania?

Efektywność odchudzania zależna jest od wielu różnych czynników. Trudno zatem definiować najefektywniejszą formę odchudzania. Wszak, zmiennych jest zbyt wiele, tudzież: dieta, indywidualne uwarunkowania, poziom aktywności fizycznej, rytm dobowy itd. Nie mniej jednak, aerobik ma coś co wyróżnia go spośród innych form ćwiczeń – elastyczność.

Aerobik to różne formy, które mogą być z powodzeniem dostosowane do możliwości konkretnej jednostki. Można ustalić, zarówno intensywność (powinna się mieścić w przedziale 80-85% tętna maksymalnego), objętość (minimum 200 minut tygodniowo) oraz formę ćwiczeń (w zależności od zdolności motorycznych, gibkościowych).

Dodatkowo, aerobik pozwala poprawić samopoczucie, wytrzymałość krążeniowo-tlenową, wydolność mięśni, gibkość ciała, koordynację oraz równowagę. Zalet tego rozwiązania jest mnóstwo.

Ile można schudnąć trenując aerobik?

Ilość zredukowanych kilogramów zależna jest od wielu czynników. Nie mniej jednak, aerobik pozwala średnio schudnąć do 5-6 kilogramów miesięcznie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej diety i suplementacji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *