Błonnik oczyszczający

detoxKażdego dnia, nasz organizm pochłania mnóstwo różnego rodzaju toksyn. Szkodliwe związki są bowiem obecne w powietrzu, wodzie, glebie i przede wszystkim… w pożywieniu. Nie ma zatem fizycznej możliwości, by całkowicie uniknąć zanieczyszczenia organizmu.

Niewiele osób przeprowadza regularną detoksację organizmu. Większość decyduje się na oczyszczania dopiero wtedy, gdy pojawia się jakiś dyskomfort, ból lub dolegliwość. To zbyt późno! Wszakże, łatwiej zapobiegać, aniżeli leczyć.

Jak oczyszczać organizm z toksyn?

Oczyszczanie organizmu z toksyn można przeprowadzić na kilka różnych sposobów. Zdecydowanie najpowszechniejszym rozwiązaniem są różnego rodzaju diety, zwykle przyjmujące charakter głodówkowy.

Z całą pewnością, do najpopularniejszych jadłospisów tego typu możemy zaliczyć: dietę sokową, dietę warzywną czy detoks Beyonce. Czy jednak, takie rozwiązanie jest aby na pewno skuteczne?

Owszem, toksyny zostaną wydalone z organizmu, ale przy tym doprowadzimy do spowolnienia metabolizmu (organizm dostosuje tempo przemiany materii do ilości otrzymywanego pożywienia). To z kolei może skutkować odłożeniem się zbędnych kilogramów w przyszłości. A przecież, nie na takim efekcie nam zależy.

Błonnik oczyszczający – alternatywa dla diet głodówkowych

Zdecydowanie rozsądniej jest wykorzystywać w celach oczyszczających błonnik. To substancja, której regularna suplementacja jest zalecana przez światową organizację zdrowia. Dzienna zalecana dawka powinna wynosić od 20-40g. Niestety, w obecnych czasach nie każdy trudni się zdrową i pełnowartościową dietą, przez co błonnik bardzo często jest pomijany.

Błonnik można jednak traktować jako suplement diety, gdyż jest dostępny w formie proszku. Pełni rolę nie tylko dobrego oczyszcza organizmu, ale także wspomagacza odchudzania oraz leku na zaparcia oraz drobne dolegliwości układu pokarmowego. Kupić go można w Internecie, aptekach oraz sklepach ze zdrową żywnością. Jego cena oscyluje w granicach 50-150 złotych za jednomiesięczną kurację.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *